SEMP I wygrywa przy Łazienkowskiej

Niedziela nie była dobra dla Legii. Seniorzy przegrali z Jagą w Białymstoku, a przy Łazienkowskiej w rozgrywkach Ekstraligi U-16 zespół Legii pokonała nasza pierwsza drużyna. Jeszcze ważniejsze od wyniku jest to, że było to zwycięstwo przekonujące, pewne i po dobrej grze.

Mecz otworzył w dwunastej minucie meczu Mikołaj Grzejda, który po dośrodkowaniu Jacka Rucińskiego główką skierował piłkę w sam górny róg bramki Legii. Piłka nie do obrony, i wyszliśmy na prowadzenie i jednobramkową przewagę utrzymaliśmy do przerwy. Na drugą połowę wyszliśmy jednak nie tylko po to, żeby przewagę utrzymać, ale żeby potwierdzić ją kolejnymi bramkami. Po wznowieniu gry ruszyliśmy od razu do ataku, czego efektem był faul na Kamilu Szabłowskim w polu karnym Legii. Jedenastkę pewnie egzekwował Krzysiek Wingralek i wyszliśmy na prowadzenie dwoma bramkami.
Potem mieliśmy jeszcze kilka kolejnych sytuacji, które mogły skończyć się bramkami. Musieliśmy się jednak przekonać o prawdzie powiedzenia, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, i w 22. minucie pozwoliliśmy Legii zdobyć bramkę kontaktową.
I to by było na tyle. Mecz zakończył się pewną wygraną SEMPa.

Zdjęcia i materiały wideo: Jeffrey Mu i Edyta Małecka-Mu (DZIĘKI)

Kolejny mecz SEMP I rozegra w niedzielę 1.10 o godz. 16:00 na Białołęce z Escolą