Ursynów Cup - podsumowanie 1 dnia

Sobota na turnieju Ursynów Cup to cała masa sportowych emocji. I bardzo wysoki poziom rozgrywek. Aktualne tabele i wyniki meczów fazy grupowej znajdziecie na turniejowej stronie Ursynów Cup, a teraz pozwolę sobie tylko na kilka słów podsumowania pierwszego dnia. Oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem dwóch naszych drużyn. A właściwie ograniczę się tylko do nich, bo na podsumowanie z osobnymi wyrazami dla pozostałych uczestników i opisem ich mocnych stron przyjdzie czas w niedzielę. Już po wszystkich meczach.

Cieszy wysoki i - co równie ważne - wyrównany poziom gry wszystkich drużyn. Dużą przyjemnością jest również obserwowanie indywidualnych umiejętności niektórych graczy. Mam oczywiście swoich faworytów na różnych pozycjach, ale o tym też będzie więcej już po turnieju.

A nasi, czyli SEMPy?

Same dobre wrażenia. SEMP I trzema zwycięstwami (z FC Mińsk 1:0, ze Stalą Mielec 3:2 i ze Stadionem Śląskim 1:0) zapewnił sobie walkę w strefie medalowej, niezależnie od wyniku niedzielnego meczu z Pogonią Szczecin. Zespół zaprezentował się godnie, i z małą wpadką w trzecim meczu z kadrą MZPN U 14 punkty zdobywał osiągając na boisku dość wyraźną przewagę.

Ale duże wrażenie wywarł swoją postawą SEMP II. To jak zaprezentował się grając w bardzo trudnej grupie, przepełnia mnie po prostu dumą. OK, trzy porażki (0:1, 0:1, 1:2) i w świat idzie wynik, ale na szczęście widziałem to z bliska i mogę się tym co idzie w świat nie przejmować.
Według statystyk ligowych itd. SEMP II teoretycznie skazany był na niepowodzenie. Tymczasem chłopcy okazali się prawdziwymi facetami i grali z wysoko notowaną w swoim regionie ekipą BKS Lublin, ze zwycięzcą wojewódzkiej Ekstraligi Escolą Varsovia, reprezentacją Mazowsza U-15 i znakomitą drużyną NAKI Olsztyn jak równy z równym. Mało tego, przy odrobinie szczęścia wspartej większą odwagą w podejmowaniu decyzji o strzale, każdy z sobotnich meczów mogliśmy zremisować, a nawet wygrać.
W sobotę odebraliście panowie naukę od klasowych zespołów i udowodniliście, że warto w Was "inwestować" swoje kibicowskie emocje. Wy też musicie sobie zaufać i odważnie iść do przodu. Możecie grać i wygrywać z każdym.

W niedzielę ciąg dalszy zawodów. Końcówka fazy grupowej (S.I zagra z Pogonią, S II z Lechią), a potem półfinały i mecze o miejsca. Oraz o nagrody indywidualne. I rzecz jasna zakończenie imprezy.
Pierwsze mecze niedzielne od godz. 8. Zapraszamy do kibicowania.

A relacja "na żywo" wszystkich meczów prowadzona jest TUTAJ